Діяння-Послання

Одкровення Йоана Богослова 21,22

21. Нове небо й земля нова 1-8; новий Єрусалим 9-27

1 Побачив я небо нове і землю нову; бо перше небо і перша земля минули, і моря вже немає. 2 І побачив я місто святе, Єрусалим новий, що сходить з неба від Бога, приготований, мов наречена, прикрашена для мужа свого. 3 Почув я від престола голос великий, що говорив: «От, житло Бога з людьми, і він житиме з ними, вони ж народом його будуть, і сам Бог буде з ними, 4 і витре кожну сльозу з очей їхніх; і смерти не буде більше, ні скорботи, ні плачу, ні болю не буде більше, бо все попереднє минуло.» 5 І сказав той, хто сидить на престолі: «От, нове творю все»; і говорить: «Напиши, бо ці слова вірні і правдиві.» 6 І сказав мені: «Сталося. Я – Альфа і Омега, початок і кінець. Я спраглому дам даром від джерела води життя. 7 Переможний унаслідує це, і буду йому Богом, і він буде мені сином.

8 Боязливих же і безвірних, і мерзких, і убивників, і розпусних, і чарівників, і ідолопоклонників, і всіх лжеців – пай їхній в озері, що горить огнем і сіркою; то смерть друга.» 9 І прийшов один із семи ангелів, що мали сім чаш, повних сімома карами останніми, і говорив зо мною, кажучи: «Підійди, я покажу тобі жінку – наречену Агнця.» 10 І переніс мене в дусі на гору велику, на високу, і показав мені місто святе Єрусалим, що сходив з неба від Бога, 11 опромінений славою Божою. Сіяння його схоже на камінь найкоштовніший, як на камінь яспис криштальноясний. 12 Він мав стіну велику і високу, мав дванадцять брам, і при брамах дванадцять ангелів, і імена написані, які є дванадцяти колін синів Ізраїля. 13 На сході три брами, і на півночі три брами, і на півдні три брами, і на заході три брами. 14 Стіна міста мала дванадцять підвалин і на них дванадцять імен дванадцяти апостолів Агнця. 15 А хто говорив зо мною, мав міру – тростину золоту, щоб зміряти місто і брами його, і стіни його. 16 Місто чотирикутне лежить, і довжина його така ж сама, як і ширина. І зміряв він місто тростиною на дванадцять тисяч стадій; довжина і ширина і висота його однакові. 17 І зміряв він стіну його: сто сорок чотири лікті, мірою чоловіка, що є і ангелова. 18 А побудова стіни його – яспис, і місто – золото чисте, схоже на скло чисте. 19 Підвалини стіни міста всяким камінням коштовним оздоблені: підвалина перша – яспис, друга – сапфір, третя – халцедон, четверта – смарагд, 20 п’ята – сардонікс, шоста – сардіон, сьома – хризоліт, восьма – берил, дев’ята – топаз, десята – хризопрас, одинадцята – якинт, дванадцята – аметист. 21 І дванадцять брам – дванадцять перлин: по кожній одній з брам було з однієї перлини; а вулиці міста – золото чисте, мов скло прозорчасте. 22 А храму не бачив я у ньому, бо Господь, Бог Вседержитель, є храм його, і Агнець. 23 Місто не має потреби ні в сонці, ні в місяці, щоб вони світили йому: бо слава Божа освітила його, і світильник йогоАгнець. 24 Ходитимуть народи в світлі його, і царі землі принесуть славу і честь свою до нього. 25 Брами його не замикатимуться вдень, ночі ж там не буде. 26 І принесуть славу і честь народів до нього. 27 Не ввійде до нього ніщо нечисте і хто чинить мерзоту і лжу; але тільки ті, що записані в книзі життя в Агнця.

22. Небесне щастя праведних 1-5; вірність пророцтва 6-11; закінчення 12-21

1 І показав мені річку води життя, світлу, мов кришталь, що виходила від престола Бога й Агнця. 2 Посеред вулиці його і річки, по цей бік і по той бік – дерево життя, що приносить дванадцять плодів, на кожний місяць подає плід свій, і листки дерева – для оздоровлення народів. 3 І ніякого прокляття не буде більше. А престол Бога й Агнця там, і слуги його служитимуть йому, 4 і побачать обличчя його, і ім’я його – на чолах їхніх. 5 Ночі не буде більше, і не матимуть потреби в світлі світильника і світлі сонця, бо Господь Бог освітлює їх, і царюватимуть на віки вічні. 6 І сказав мені: «Ці слова вірні і правдиві, і Господь, Бог духів пророків, послав ангела свого показати слугам своїм, що мусить скоро настати. 7 От, приходжу скоро. Блажен, хто додержує слів пророцтва книги цієї.» 8 І я, Йоан – той, хто бачив це і чув; і коли почув і побачив, упав поклонитися перед стопами ангела, що показав мені це. 9 Але він сказав мені: «Гляди, не роби цього: я співслуга твій і братів твоїх пророків і тих, що додержують слів книги цієї; Богу поклонися!» 10 І говорить мені: «Не запечатуй слів пророцтва книги цієї; бо час близько. 11 Неправедний хай ще неправду чинить, і скверний нехай ще скверниться, і праведний ще творить правду, і святий ще освячується. 12 От, приходжу скоро, і відплата моя при мені, щоб віддати кожному, яка робота його. 13 Я – Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній. 14 Блаженні ті, котрі одяг свій перуть, щоб було право їм на дерево життя і через брами ввійти в місто. 15 Назовні – пси і чарівники, і розпусники і вбивці, і ідолопоклонники, і всі, що люблять і чинять лжу. 16 Я, Ісус, послав ангела мого засвідчити вам про це в церквах. Я – корінь і паросток Давида, ясна зоря досвітня. 17 І дух і наречена говорять: Прийди! І хто чує, нехай каже: Прийди! Хто спраглий, нехай приходить; хто бажає, нехай бере воду життя даром.» 18 Свідчу я кожному, хто чує слова пророцтва книги цієї: якщо хто приложить до них, приложить Бог на нього кари, які записані в книзі цій; 19 і якщо хто відніме від слів книги пророцтва цього, відніме Бог участь його від дерева життя та з міста святого, записаного в книзі цій. 20 Говорить, хто свідчить це: Так, приходжу скоро. Амінь, прийди, Господи Ісусе! 21 Благодать Господа Ісуса з усіма святими! Амінь.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial