Одкровення Йоана Богослова 7,8

7. Відзначення печаттю слуг Божих 1-8; вибранці 9-17

1 Після цього я бачив чотирьох ангелів, що стояли на чотирьох кутах землі, щоб не віяв вітер на землю, ні на море, ні на яке дерево. 2 Я бачив іншого ангела, що підіймався від схід сонця, маючи печать Бога живого. Він скрикнув голосом великим до чотирьох ангелів, що дано їм шкодити землі і морю, кажучи: 3 «Не шкодьте землі, ні морю, ні деревам, поки не опечатаєм слуг Бога нашого на чолах їх.» 4 І я чув число попечатаних, сто сорок чотири тисячі попечатані з усіх колін синів Ізраїля. 5 Із коліна Юди – дванадцять тисяч попечатані; із коліна Рувима – дванадцять тисяч; 6 із коліна Ашера – дванадцять тисяч; із коліна Нафталі – дванадцять тисяч; із коліна Манассії – дванадцять тисяч; 7 із коліна Симеона – дванадцять тисяч; із коліна Леві – дванадцять тисяч; із коліна Іссахара – дванадцять тисяч; 8 із коліна Завулона – дванадцять тисяч; із коліна Йосифа – дванадцять тисяч; із коліна Веніямина – дванадцять тисяч. 9 Після цього глянув я, і от – натовп численний, перелічити який ніхто не міг, – від усякого народу і племен, і людностей, і язиків, стояли перед престолом і перед Агнцем, одягнені в одежі білі, і пальмові віті в руках їхніх; 10 і викликували гучним голосом: «Спасіння Богу нашому, що сидить на престолі, і Агнцеві!» 11 І всі ангели стояли навколо престола і старших і чотирьох істот, і впали перед престолом ниць і поклонилися Богу, 12 говорячи: «Амінь. Благословення і слава і мудрість і подяка і честь і сила і кріпкість Богу нашому на віки вічні! Амінь.» 13 Один із старших промовив до мене: «Ці, одягнені в одежі білі, хто вони і звідки прийшли?» 14 Я ж мовив до нього: «Владико мій, ти знаєш.» А він оповів мені: «Це ті, що прийшли від горя великого, і обмили одежі свої, і вибілили їх у крові Агнця. 15 Тому вони перебувають перед престолом Бога і служать йому день і ніч у храмі його; і той, хто сидить на престолі, поселиться над ними. 16 Ні голоду, ні спраги не матимуть уже більше, і не палитиме їх ні сонце, ні жадна спека, 17 бо Агнець, що на середині престола, пастиме їх і водитиме їх на живі джерела вод, і витре Бог усяку сльозу з очей їхніх.»

8. Сьома печать і сім ангелів 1-5; перші чотири сурми 6-13

1 А коли відкрив печать сьому, настало безгоміння на небі, на якої півгодини. 2 І я бачив сім ангелів, що перед Богом стояли, і їм дано сім сурем. 3 І ангел інший прийшов і став при жертовнику, маючи золоту кадильницю, і дано йому тиміяму множини, щоб поклав з молитвами всіх святих на жертовник золотий, що перед престолом. 4 І піднісся дим тиміяму з молитвами святих, від руки ангела, перед Богом. 5 Потім узяв ангел кадильницю і наповнив її огнем із жертовника, і поверг на землю: і постали громи і голоси і блискавиці і землетрус. 6 І сім ангелів, що мали сім сурем, приготувалися сурмити. 7 Перший посурмив, і настав град і вогонь, змішані з кров’ю, і кинуто їх на землю: і третина землі згоріла, і згоріла третина дерев, і вся трава зелена згоріла. 8 І другий ангел посурмив, і мов гора велика, огнем розпалена, була кинута в море: і стала третина моря – кров’ю, 9 і вимерла третина створінь, що живуть у морі, і третина кораблів – зруйнована.

10 І третій ангел посурмив, і впала з неба зоря велика, що палала, як смолоскип, і впала на третину річок і на джерела вод. 11 Ім’я зорі мовиться – «полин»; і стала третина вод полином, і багато людей померло від вод, бо прогіркли. 12 І четвертий ангел посурмив, і вражено третину сонця і третину місяця, і третину зірок, щоб затьмилася третина їх, і день щоб не світив третину свою і ніч – так само. 13 І я бачив, і чув, одного орла, що летів посеред неба, говорив голосом гучним: Горе, горе, горе тим, які живуть на землі, від решти голосів сурмних – трьох ангелів, котрі зараз посурмлять.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial