Книга Захарії 4,5,6

4. П’яте видіння – ліхтар та маслина

1 Повернувсь той ангел, що розмовляв зо мною, і розбудив мене, як ото будять когось сонного, 2 і сказав до мене: «Що ти бачиш?» Я відповів: «Бачу я: ось ліхтар, увесь із золота, зверху ж на ньому келех і сім світичів на ньому, таки сім, і сім цівок до світичів, що на ньому зверху. 3 А коло нього дві маслини, одна праворуч від келеха, а друга ліворуч від нього. 4 Заговорив я і сказав до ангела, що говорив зо мною: «Що воно таке, мій владико?» 5 І відповів ангел Господній, що говорив зо мною, і сказав до мене: «Хіба ти не знаєш, що то таке?» Я сказав: «Ні, мій владико.» 6 Тоді озвавсь він і сказав до мене: «Це Господнє слово до Зоровавела, що каже: Ні військом, ані силою, а тільки моїм духом, – говорить Господь сил. 7 Хто ти, горо велика, перед Зоровавелом? Ти станеш низиною, і він винесе верхній камінь під оклики веселі: Ласка, ласка йому!» 8 І надійшло до мене таке слово Господнє: 9 «Руки Зоровавела заклали основи дому цього й його ж руки закінчать його, і ти зрозумієш, що Господь сил послав мене до вас, 10 Хто бо маловажив день малих початків? Власне, ті радуватись будуть, коли побачать оливо в руці Зоровавела, власне, ці сім – це Господні очі, що обходять усю землю.» 11 Озвавсь я і сказав до нього: «Що воно – ці дві маслини праворуч від ліхтаря і ліворуч від нього?» 12 Озвавсь я вдруге й сказав до нього: «А що воно ці дві маслинні гілки, що коло двох золотих цівочок, які виливають золоту олію з себе?» 13 І він відповів мені: «Хіба ти не знаєш, що це?» Я сказав: «Ні, мій владико.» 14 Тоді він сказав: «Це два Помазаники, що стоять перед Господом усієї землі.»

5. Шосте видіння – летючий сувій 1-4; сьоме видіння – жінка у мірці 5-11

1 Знову підвів я очі й побачив: аж ось летить сувій. 2 І він сказав до мене: «Що ти бачиш?» Я сказав: «Я бачу летючий сувій, 20 ліктів завдовжки і 10 ліктів завширшки.» 3 І він сказав до мене: «Це прокляття, що виходить на всю країну: бо кожен, хто краде, буде прогнаний звідти, згідно з ним. 4 Я випущу його, – слово Господа сил, – і воно ввійде в дім злодія і в дім того, хто моїм іменем криво кленеться, і перебуватиме посеред його дому, й пожере його разом із його деревом та його камінням.» 5 І тоді вийшов ангел, що говорив зо мною, і сказав до мене: «Підведи очі й подивись, що то таке, що виходить?» 6 Спитав я: «Що це?» Він відповів: «Це мірка, що виходить.» І додав: «Це їхня несправедливість по всій країні.» 7 І ось піднялась кругла олив’яна покришка, – і жінка сидить посеред мірки. 8 І він промовив: «Це безбожність», – і пхнув її до мірки всередину, і кинув вагу олив’яну зверху на неї. 9 Підвів я очі й дивлюся: аж ось виходять дві жінки, вітер був у них в крилах, крила ж у них були, неначе крила в чорногуза, і вони підняли вгору мірку між землею та небом. 10 І я сказав до ангела, що говорив зо мною: «Куди вони несуть мірку?» 11 А він сказав до мене: «У Шінгар-край, щоб збудувати їй дім; коли його приготують, вона буде поставлена там на своїм підложжі.»

6. Восьме видіння 1-7; корона для Зоровавела 8-15

1 Знову підвів я очі й бачу: аж ось чотири колісниці виходять з-поміж двох гір; гори ж були мідяні. 2 У першій колісниці були гніді коні; у другій колісниці були вороні коні, 3 у третій колісниці білі коні, а в четвертій колісниці – строкаті-каштануваті коні. 4 Заговорив я і спитав ангела, що розмовляв зо мною: «Що воно таке, мій владико?» 5 Відповів ангел і сказав до мене: «Ці колісниці виходять на чотири вітри небесні після постою перед Господом усієї землі. 6 Вороні коні йдуть у край на північ, білі вийшли у край на захід, строкаті ж вийшли у край на південь.» 7 І каштануваті вийшли й намагались йти, щоб перебігти землю. І він сказав: «Ідіть, пройдіте землю!» І вони пройшли землю. 8 Тоді він гукнув до мене й сказав до мене: «Дивись! Ті, що йдуть у край на північ, заспокоїли дух мій у краю на півночі.» 9 І надійшло до мене таке слово Господнє: 10 «Візьми в тих, що прибули з неволі, у Хелдая, у Товії та у Єдаї, що прийшли з Вавилону, і прийди того ж дня і ввійди в дім Йосії, сина Цефанії. 11 Візьми срібла та золота й зроби вінець, і поклади на голову Ісусові, синові Йоцадака, первосвященикові, 12 і скажи йому: Так говорить Господь сил: Ось муж, ім’я йому Пагін. Він виженеться на своїм місці й відбудує храм Господній. 13 Він відбудує храм Господній і він правитиме на своїм престолі. І перед його престолом буде священик, і між обома ними буде рада миру. 14 І вінці будуть для Хелдая, для Товії, для Єдаї та Хена, сина Цефанії, на спомин у Господнім храмі. 15 І ті, що далеко перебувають, прийдуть і будуватимуть Господній храм, і ви зрозумієте, що Господь сил послав мене до вас. І це станеться, коли ви пильно слухатимете голосу Господа, Бога вашого.»

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial